Muokataan sivua Malline:Musiikinteko
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| class="toccolours | {| class="toccolours" style="margin:auto" | ||
|- | |- | ||
| style="background:# | | style="background: #C3E68C; text-align:center" |'''Musiikintekoon liittyvät artikkelit''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center" | [[Musiikinteko Linuxilla | Johdanto musiikintekoon Linuxilla]] | [[Musiikintekoon suuntautuneet Linux-jakelut | Jakelut]] | [[Jack Audio Connection Kit | Jack]] | [[Qjackctl | Jack Control]] | [[Sessionhallintatyökalut | Sessionhallinta]] | |||
|- | |||
|- | | style="text-align:center" | '''Sekvensserit, DAW:it, nuotinnus, sävellys''' | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; | [[Ardour]] | [[Qtractor]] | [[Rosegarden]] | [[Musiikin_sävellys-_ja_nuotinkirjoitusohjelmat_Linuxissa | Nuotinnus- ja sävellysohjelmat]] | | | style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Ardour]] | [[Qtractor]] | [[Rosegarden]] | [[Musiikin_sävellys-_ja_nuotinkirjoitusohjelmat_Linuxissa | Nuotinnus- ja sävellysohjelmat]] | ||
| | |- | ||
| style="text-align:center" | '''Syntetisaattorit, samplerit, rumpukoneet''' | |||
| | |- | ||
| | | style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Yoshimi]] | [[SetBFree]] | [[Hydrogen]] | [[LinuxSampler]] | ||
|- | |||
| style="text-align:center" | '''[[Digitaalinen äänitystyöasema | Laaja lista Linux-musiikinteko-ohjelmista]]''' | |||
|- | |||
| style=" | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Musiikinteko]]</includeonly> | <noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Musiikinteko]]</includeonly> |