Ero sivun ”FirewallD” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(→Alueet) |
||
Rivi 39: | Rivi 39: | ||
|- | |- | ||
| '''public''' | | '''public''' | ||
| Tarkoitettu julkisiin epäluotettaviin verkkoihin, kuten avoimiin WLAN-verkkoihin | | Tarkoitettu julkisiin epäluotettaviin verkkoihin, kuten avoimiin WLAN-verkkoihin, joissa ei luoteta muihin verkon laitteisiin. | ||
|- | |- | ||
| '''external''' | | '''external''' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Rivi 51: | Rivi 48: | ||
|- | |- | ||
| '''work''' | | '''work''' | ||
| Tarkoitettu työpaikan verkkoihin joissa voidaan luottaa pääosin muihin laitteisiin | | Tarkoitettu työpaikan verkkoihin joissa voidaan luottaa pääosin muihin laitteisiin. | ||
|- | |- | ||
| '''home''' | | '''home''' | ||
| Tarkoitettu kodin verkkoihin joissa voidaan luottaa pääosin muihin laitteisiin | | Tarkoitettu kodin verkkoihin joissa voidaan luottaa pääosin muihin laitteisiin. | ||
|- | |||
| '''internal''' | |||
| Tarkoitettu sisäverkkoihin, joissa voidaan luottaa pääosin muihin laitteisiin. | |||
|- | |- | ||
| '''trusted''' | | '''trusted''' |