Ero sivun ”Digikuvapalvelut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Digikuvapalvelut ja Kuvapalvelut |
|||
| Rivi 13: | Rivi 13: | ||
! Tarkistettu | ! Tarkistettu | ||
|- | |- | ||
| [https://www.fotoyks.fi | | [https://www.fotoyks.fi Fotoyks] | ||
| Windows, Linux | | Windows, Linux | ||
| osittain | | osittain | ||
| Rivi 27: | Rivi 27: | ||
| 01.06.2010 | | 01.06.2010 | ||
|- | |- | ||
| [http://www.ifi.fi | | [http://www.ifi.fi IFolor] | ||
| Windows, Linux | | Windows, Linux | ||
| osittain | | osittain | ||
| Rivi 33: | Rivi 33: | ||
| Kyllä (Java) | | Kyllä (Java) | ||
| 01.06.2010 | | 01.06.2010 | ||
|- | |||
|[http://www.extrafilm.fi ExtraFilm] | |||
| Windows, Linux | |||
| osittain | |||
| Kyllä (win) | |||
| Kyllä (Java) | |||
| 02.106.2010 | |||
|} | |} | ||
==Kuvapalvelut== | ==Kuvapalvelut== | ||
Versio 2. kesäkuuta 2010 kello 17.33
Tällä sivulle on tarkoitus listata Linuxissa toimivia digikuvapalveluita, digipalveluissa käytettäviä kuvaohjelmia ja kuvapalveluita, joissa säilötään kuvia.
Digipalvelut
Tilaa digikuvia netistä.
Digipalveluiden testituloksia
| Palvelunnimi | Käyttöjärjestelmät | Linux yhteensopiva | Kuvaohjelma | Selainpohjainen kuvasiirto | Tarkistettu |
|---|---|---|---|---|---|
| Fotoyks | Windows, Linux | osittain | Kyllä (Win) | Kyllä (Java) | 01.06.2010 |
| Eirikuva | Windows, Mac, Linux | osittain | Kyllä (Win, Mac) | Kyllä (Firefox ja Java) | 01.06.2010 |
| IFolor | Windows, Linux | osittain | Kyllä (Win) | Kyllä (Java) | 01.06.2010 |
| ExtraFilm | Windows, Linux | osittain | Kyllä (win) | Kyllä (Java) | 02.106.2010 |
Kuvapalvelut
Kuvapalvelut voidaan jakaa kahteen ryhmään: albumipalveluihin ja kuvapankkeihin