Ero sivun ”Assembly Summer 2010” versioiden välillä
p Kaikki rakastavat linkkejä |
→Halukkaat päivystäjät: hieno taulukko |
||
| Rivi 68: | Rivi 68: | ||
== Halukkaat päivystäjät == | == Halukkaat päivystäjät == | ||
Tällä listalla kartoitetaan alustavasti halukkaita päivystäjiä. Nimen laittaminen tähän listaan ei takaa vapaalippua tapahtumaan! Päivystäjiltä odotetaan sitoutumista toimintaan (ständiä ei koskaan saa jättää yksin). | Tällä listalla kartoitetaan alustavasti halukkaita päivystäjiä. Nimen laittaminen tähän listaan ei takaa vapaalippua tapahtumaan! Päivystäjiltä odotetaan sitoutumista toimintaan (ständiä ei koskaan saa jättää yksin). | ||
{|border="1" | |||
* [[Käyttäjä:Ninnnu|Ninnnu]] | |''Nimi'' | ||
|''Email'' | |||
|''Puh'' | |||
|''Tulee'' | |||
|''Lähtee'' | |||
|''Esteet'' | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:Heikki|Heikki]] | |||
|heikki.mantysaari @ linux.fi | |||
|0504671151 | |||
|to 12.00 | |||
|su iltapäivä | |||
| | |||
*merkkaa esteet näin | |||
*päivä: kello-kello, esim. | |||
*la: 00-02 | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:Ninnnu|Ninnnu]] | |||
|ninnnu ät ubuntu.com | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:jykae|jykae]] | |||
|vjyrkka at gmail.com | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:kyb3R|kyb3R]] | |||
|jm60697 at gmail.com | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:vpv|vpv]] | |||
|vpivaini ättä cs.helsinki.fi | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:apez|apez]] | |||
|apez89 ät gmail.com | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:Sysi|Sysi]] | |||
|jeremustonen tä lyseo.edu.ouka.fi | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:Tuplanolla|Tuplis]] | |||
|janihy at gmail.com | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:ath|ath]] | |||
|aleksi piste hankalahti ät iki.fi | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
* <s>[[Käyttäjä:Tm_T|Tm_T]] - tmt ätät ubuntu.com</s> — Ei pääsekään | * <s>[[Käyttäjä:Tm_T|Tm_T]] - tmt ätät ubuntu.com</s> — Ei pääsekään | ||
== Mukana olevat tahot == | == Mukana olevat tahot == | ||
Versio 27. heinäkuuta 2010 kello 18.20
Tätä sivua käytetään Assembly Summer 2010 -tapahtumaan pystytettävän Linux-esittelypisteen organisointiin.
Assembly Summer 2010 -tapahtumaan, joka on 4-8. elokuuta, ollaan järjestämässä Ubuntu Suomen, FLUGin ja muiden kotimaisten Linux-tahojen Linux-esittelypistettä. Tätä sivua käytetään projektin koordinointiin.
Tapahtuman järjestämisestä keskustellaan pääasiassa Ubuntu Suomen keskustelualueella. Mukaan on kutsuttu myös OpenSuse. Reaaliaikainen keskustelu tapahtuu lähinnä IRC-kanavalla #ubuntu-fi-tiimit (Freenode-verkossa).
Organisointi
Asioita, joita pitää tehdä, saa nakittaa itsensä!
| Tehtävä | Vastaava henkilö | Tilanne |
| Ständin hankkiminen | Heikki | Ok, hoituu Flugin kautta |
| Lippuja päivystäjille | Heikki | Sovittu Flugin kanssa |
| Pöydät, tuolit, nettipiuha ja kytkin ständille | Heikki | Hoituu Tepon kautta |
| Linux-tuen infosivu | Heikki | http://linux.fi/assembly |
| Esittelykoneita ständille | Heikki, Nakkel | Muutamia "Teppo-PC:itä" luvattu (heikkotehoisia pöytäkoneita). Nakkel toimittaa semitehokkaan Huom! Näyttöjä kaivataan!. Datajyrältä tulossa perustehokas kone oheislaitteineen. |
| Ubuntun CD-levyjä | Tm_T, Heikki | Tilattu reilut määrät sekä Ubuntua että Kubuntua ath:lle. Vajaa 200 Kubuntun levyä saapunut. Heikillä n. 75 Kubuntua. |
| openSUSE PromoDVD-levyjä | jmp | openSUSEn PromoDVD-levyjä ja mahdollisesti myös muuta Novell / openSUSE markkinointimateriaalia |
| Fedoran CD:eitä ja ehkä muutakin promotavaraa | vpv | 150 KDE- ja 150 Gnome-CD:tä saatu, muuta tavaraa ei ole vielä lähetetty. |
| Muita CD-levyjä? | ||
| Markkinointimateriaalia Canonicalilta | Tm_T | CD:tä enempää en vielä ole saanut varmistettua |
| Ubuntu Suomen banderollit ja markkinointimateriaali | Banderollit ath:lla. | |
| Tulostettuja Linux.fin artikkeleita | Heikki, Maakuth | Heikki tuo lasertulostimen ja paperia joilla tulostellaan |
| Sponsorimateriaalia? | Sovi muiden kanssa ennen kuin lähettelet viestejä! |
Halukkaat päivystäjät
Tällä listalla kartoitetaan alustavasti halukkaita päivystäjiä. Nimen laittaminen tähän listaan ei takaa vapaalippua tapahtumaan! Päivystäjiltä odotetaan sitoutumista toimintaan (ständiä ei koskaan saa jättää yksin).
| Nimi | Puh | Tulee | Lähtee | Esteet | |
| Heikki | heikki.mantysaari @ linux.fi | 0504671151 | to 12.00 | su iltapäivä |
|
| Ninnnu | ninnnu ät ubuntu.com | ||||
| jykae | vjyrkka at gmail.com | ||||
| kyb3R | jm60697 at gmail.com | ||||
| vpv | vpivaini ättä cs.helsinki.fi | ||||
| apez | apez89 ät gmail.com | ||||
| Sysi | jeremustonen tä lyseo.edu.ouka.fi | ||||
| Tuplis | janihy at gmail.com | ||||
| ath | aleksi piste hankalahti ät iki.fi |
Tm_T - tmt ätät ubuntu.com— Ei pääsekään