Ero sivun ”Malline:Asiakirjamuodot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Tämä malline esittelee teksti- ja taulukkolaskenta asikirjamuotoja. |
p muitakin |
||
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tekstiasiakirjamuodot''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tekstiasiakirjamuodot''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[ | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODT]] | .[[FODT]] | .[[PDF]] | .[[DOC]] | .[[OOXML]] | .[[TXT]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskenta muodot''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskenta muodot''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[ODS]] | [[FODS]] | [[OTS]] | [[XLS]] | [[XLSX]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODS]] | .[[FODS]] | .[[OTS]] | .[[XLS]] | .[[XLSX]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Esitysgrafiikka''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODP]] | .[[FODP]] | .[[PPTX]] | .[[SXI]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tietokanta''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Vektorigrafiikka''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODG]] | .[[FODG]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Kaavamuokkain''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODF]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''HTML-muokkain''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[HTML]] | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
Versio 27. maaliskuuta 2022 kello 15.39
| Asiakirjamuodot |
| Tekstiasiakirjamuodot |
| .ODT | .FODT | .PDF | .DOC | .OOXML | .TXT |
| Taulukkolaskenta muodot |
| .ODS | .FODS | .OTS | .XLS | .XLSX |
| Esitysgrafiikka |
| .ODP | .FODP | .PPTX | .SXI |
| Tietokanta |
| Vektorigrafiikka |
| .ODG | .FODG |
| Kaavamuokkain |
| .ODF |
| HTML-muokkain |
| .HTML |
Mallineesta
Tämä malline esittelee teksti- ja taulukkolaskenta asikirjamuotoja.
Käyttö
Lisää artikkelin loppuun: {{Asiakirjamuodot}}