Ero sivun ”Malline:Ehkä” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 18: | Rivi 18: | ||
|- | |- | ||
! !! Tuettu [[Ubuntu]]-versio | ! !! Tuettu [[Ubuntu]]-versio | ||
|- | |||
| 14.04 LTS || {{ehkä|osittain}} | |||
|- | |||
| 14.10 || {{ei}} | |||
|- | |||
| 15.04 || {{ei}} | |||
|- | |- | ||
| 15.10 || {{ei}} | | 15.10 || {{ei}} | ||
Versio 5. marraskuuta 2020 kello 12.18
style="background: #FF9" | ehkä
Meillä on kyllä ja ei, miksei ehkä? Tätä mallinetta voisi käyttää vaikka paikoissa, jossa kerrotaan tulevasta asiasta.
| UNIX | |
|---|---|
| Linux | kyllä |
| FreeBSD | kyllä |
| OS X | ehkä |
| Windows | ei |
| Tuettu Ubuntu-versio | |
|---|---|
| 14.04 LTS | osittain |
| 14.10 | ei |
| 15.04 | ei |
| 15.10 | ei |
| 16.04 LTS | kyllä |
| 16.10 | ei |
| 17.04 | ei |
| 17.10 | ei |
| 18.04 LTS | kyllä |
| 18.10 | ei |
| 19.04 | ei |
| 19.10 | ei |
| 20.04 LTS | kyllä |
| 20.10 | kyllä |
| 21.04 | ei julkaistu |