Ero sivun ”Malline:Asiakirjamuodot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
p Mallitiedostot |
||
| Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODT]] | .[[FODT]] | .[[PDF]] | .[[DOC]] | .[[DOCX]] | .[[TXT]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODT]] | .[[FODT]] | .[[PDF]] | .[[DOC]] | .[[DOCX]] | .[[TXT]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tekstiasiakirjamallit''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[OTT]] | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskentamuodot''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskentamuodot''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODS]] | .[[OTS]] | .[[FODS]] | .[[XLS]] | .[[XLSX]] | .[[CSV]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODS]] | .[[OTS]] | .[[FODS]] | .[[XLS]] | .[[XLSX]] | .[[CSV]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskentamallit''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[OTS]] | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Esitysgrafiikka''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Esitysgrafiikka''' | ||
Versio 9. huhtikuuta 2022 kello 16.38
| Asiakirjamuodot |
| Tekstiasiakirjamuodot |
| .ODT | .FODT | .PDF | .DOC | .DOCX | .TXT |
| Tekstiasiakirjamallit |
| .OTT |
| Taulukkolaskentamuodot |
| .ODS | .OTS | .FODS | .XLS | .XLSX | .CSV |
| Taulukkolaskentamallit |
| .OTS |
| Esitysgrafiikka |
| .ODP | .FODP | .PPTX | .SXI |
| Tietokanta |
| Vektorigrafiikka |
| .ODG | .FODG |
| Kaavamuokkain |
| .ODF |
| HTML-muokkain |
| .HTML |
Mallineesta
Tämä malline esittelee teksti- ja taulukkolaskenta-asiakirjamuotoja.
Käyttö
Lisää artikkelin loppuun: {{Asiakirjamuodot}}