Ero sivun ”Proc-tiedostojärjestelmä” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Pb (keskustelu | muokkaukset)
p "katso myös"
p mdstat
Rivi 55: Rivi 55:
|<tt>/proc/ioports</tt>
|<tt>/proc/ioports</tt>
|Käytössä olevat syöte- ja tulostelaitteet
|Käytössä olevat syöte- ja tulostelaitteet
|-
|<tt>/proc/mdstat</tt>
|[[Ohjelmistopohjainen RAID|Ohjelmistopohjaisen RAIDin]] tila
|-
|-
|<tt>/proc/modules</tt>
|<tt>/proc/modules</tt>