Ero sivun ”Malline:Musiikinteko” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p Lisätty sessionhallintatyökalut |
Lisätty pluginit |
||
| Rivi 12: | Rivi 12: | ||
|- | |- | ||
| style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Yoshimi]] | [[SetBFree]] | [[Hydrogen]] | [[LinuxSampler]] | | style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Yoshimi]] | [[SetBFree]] | [[Hydrogen]] | [[LinuxSampler]] | ||
|- | |||
| style ="text-align:center" | '''[[Efekti- ja instrumenttipluginit | Pluginit]]''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center" | '''[[Digitaalinen äänitystyöasema | Laaja lista Linux-musiikinteko-ohjelmista]]''' | | style="text-align:center" | '''[[Digitaalinen äänitystyöasema | Laaja lista Linux-musiikinteko-ohjelmista]]''' | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Musiikinteko]]</includeonly> | <noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Musiikinteko]]</includeonly> | ||
Versio 22. syyskuuta 2013 kello 21.43
| Musiikintekoon liittyvät artikkelit |
| Johdanto musiikintekoon Linuxilla | Jakelut | Jack | Jack Control | Sessionhallinta |
| Sekvensserit, DAW:it, nuotinnus, sävellys |
| Ardour | Qtractor | Rosegarden | Nuotinnus- ja sävellysohjelmat |
| Syntetisaattorit, samplerit, rumpukoneet |
| Yoshimi | SetBFree | Hydrogen | LinuxSampler |
| Pluginit |
| Laaja lista Linux-musiikinteko-ohjelmista |